Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas III

Dnia 16 kwietnia 2024 r. w naszej szkole po raz drugi odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas III pt. "Mały matematyk".

Każda klasa III z naszego terenu mogła wytypować jednego przedstawiciela. Do konkursu przystąpiło siedmioro uczniów z pięciu szkół:

Szkoły Podstawowej w Wyszanowie;

Szkoły Podstawowej w Pieczyskach;

Szkoły Podstawowej nr 1 w Wieruszowie

Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieruszowie

Szkoły Podstawowej z Teklinowa.

Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami testowymi zarówno zamkniętymi, jak i otwartymi, o zróżnicowanym stopniu trudności, obejmującym zagadnienia z podstawy programowej edukacji matematycznej.

W czasie, gdy komisja sprawdzała prace, uczniowie mogli posilić się przygotowanym specjalnie dla nich poczęstunkiem. Następnie nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród przez panią dyrektor Barbarę Winkowską.

Oto laureaci konkursu matematycznego:

I  miejsce – Iga Świeściak  ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieruszowie;

II miejsce – Iga Błaszczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wieruszowie;
                    Mateusz Tomczyk  ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieruszowie;

III miejsce – Maciej Zabłocki ze Szkoły Podstawowej  w Teklinowie.

Gratulujemy bardzo dobrych wyników wszystkim uczestnikom. Dziękujemy nauczycielom za przyjęcie zaproszenia do udziału w konkursie i przygotowanie uczniów.