W poszukiwaniu Zajączka Wielkanocnego

Jedną z najmilszych i najprzyjemniejszych dla dzieci tradycji wielkanocnych jest „zajączek”. Chodzi on z koszyczkiem wielkanocnym i zostawia prezenty, zazwyczaj słodkości i drobne upominki.

Zaskoczeniem dla dzieci był pozostawiony w sali list od zajączka. Po jego przeczytaniu przedszkolaki rozpoczęły swoją przygodę i wykonywały dedykowane dla nich zadania. Na początku szukały ukrytych symboli wielkanocnych na korytarzu szkolnym. Następnie rysowały pisanki. Po wykonaniu zadań przedszkolaki udały się na wiosenny spacer. W pobliskim lasku dzieci odnalazły mieniące się w słońcu kolorowe pisanki. Pokonały zajączkowy tor i wykonały taniec dla zająca.

Wykonanie poszczególnych zadań doprowadziło dzieci do ukrytych niespodzianek.

Ten dzień okazał się bardzo udany, na twarzach przedszkolaków było widać ogromne zadowolenie i radość.