DZIEŃ BEZ PLECAKA

W środę, 27 marca 2024r. w naszej szkole obchodzony był DZIEŃ BEZ PLECAKA - z ang. „no backpack day”.

Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków. Zabawa polegała na tym, by przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory w dowolny, zabawny sposób.

Święto to wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Wymyśliła je Amerykanka Mongai Fankam – aktywistka i założycielka fundacji, dzięki której z zebranych datków kupowane są w pełni wyposażone plecaki a następnie wysyłane do państw Afryki.

Do akcji zorganizowanej przez Samorządów Uczniowski przyłączyli się nie tylko uczniowie, ale również przedszkolaki. Dzieci naszej szkoły zapakowali swoje przybory szkolne, książki i drugie śniadanie w przeróżny sposób. Widzieliśmy w szkole między innymi: sklepowe wózki, wiaderka, walizki bądź skrzynki na narzędzia. Ograniczeniem była tylko wyobraźnia.  Zobaczcie, jak sobie poradzić, gdy nie można wziąć plecaka.

DZIĘKUJEMY!